Tento blog není od toho aby byl nejlepší,
je od toho aby lidi bavil a inspiroval.

Srpen 2012

Nemám čas :/ ||Deník 0.2

31. srpna 2012 v 23:33 | Sabin Brunette |  Deník
Mám, ale i nemám čas. Někdy se ten čas najde, ale třeba hledám lidi do soutěže: ZDE nebo třeba jsem na chvilku na emailu. Tak či tak určitě od září bude nejvíce deníček a aktivita na 90% Vše je přednastaveno na 7:00, ale jediný deníček je v jakoukoliv dobu, protože jsem to zrovna napsala :)
___________________________________________________________________________
Potřebuju hlasy!!
VŠUDE SABIN BRUNETTE :)
___________________________________________________________________________

Hlavně se těšte na článek z 1. září. Bude to můj první den na nové škole tak uvidíme. Budu informovat i o tom jestli tam jsou nějaké ty namyšlené blondýny které všechno musí mít :D

Tak to bude asi vše těště se na nový dess :))

Nina 1. Díl

29. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Příběhy

Nina měla být v 10 hodin kavárně a tak se chystala. Zrovna si česala vlasy v tom někdo zazvonil. Nina šla otevřít a vidí slečnu Parkerovou s jejím synem Lucasem. "Ahoj Nino pohlídala bys mi Lucase? Moc prosím" "No víte slečno Parkerová já dnes nemůžu jdu do kavárny.. čeká tam na mně kamarádka a mám tam být už za 15 minut." " A co já s tím tak to zruš a děkuju." Dala kočárek před ni a pomalu odcházela. "Přijdu si pro něj asi ve tři." "No super dítě na krku a to mám být za ani ne 10 minut v kavárně s Katie." Nakonec si Nina oblékla kalhoty a sako, vzala kočárek s Lucasem a šla do kavárny.

Jak vyrobit domácí zmrzlinu.

27. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Ostatní
Za nedlouho bude konec prázdnin a podle mně už ani nebude takové teplo, takže tady mám pro vás ještě dva typy na domácí zmrzliny :) Jsou docela známé..

Jahodový "mrož"

Potřebujeme: 0,5 kg jahod asi 5 lžic medu (podle chuti) šťávu z půlky citronu 0,25 kg tvarohu nebo mascarpone a kdyžtak dřeň z vanilky (nemusí být)

Postup: Vše řádně promixujeme a naplníme do připravených kelímků (např. od jogurtu). Pokud máte šikovné formičky vhodné do mrazáku, můžete klidně použít i ty :) Pokud přidáte silnější napichovátko nebo malou lžičku, můžete mít své domácí nanuky. Když je namočíte do zozpuštěné čokolády tak budou chutnat ještě líp.

Ovocná domácí zmrzlina

Potřebujeme: Jakékoliv ovoce (jahody, černý rybíz, borůvky, maliny), smetana ke šlehání, cukr podle chuti

Postup: Ovoce pokrájejte na kousky (jahody, maliny) nebo rozmačkejte (černý rybíz, borůvky), posypte lžící cukru, promíchejte a dejte na alespon 5 hodin do mrazáku. Zmraženou směs rozmixujte společně se smetanou (postupně ji přilévejte, dokud směs nebude mít typickou zmrzlinovou konzistenci). Směs dejte na 7 hodin zmrazit.

Bleskovka 0.1

26. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Soutěže
Mám tady pro vás první bleskovku tohoto blogu :) V téhle bleskovce se bude soutěžit o týdenní reklamu na mém blogu. Reklamu dostane prvních 5 nejrychlejších.

Ahoj jak se máš?
Těšíš se do školy?
Pokud ano/ne proč?
Do kolikáté půjdeš třídy?
Oblíbený předmět?
V čem nejraději chodíš do školy?
______________________________
Tvůj blog

Vtipy 0.1

25. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Hudba a zábava
Jsou dva hadi a jeden povídá druhému:
,,Ty,Franto, jsme my jedovatí hadi?"
,,Ne proč?"
,,Uf to se mi ulevilo , protože jsem se před chvílí kousl do jazyka."
Tati, přeložili mě do zvláštní školy. Výborně synku ,když na to máš tak studuj."
,,Tati dneska jsem ušetřil 10 korun.
,,Ano a jak?"
,,Běžel jsem celou cestu do školy za autobusem."
,,Tak zítra běž za taxíkem a ušetříš 200 korun!"
Příjde blondýna k doktorovi a povídá: "Pane doktore, já mám jednu ruku větší než druhou."
Doktor jí na to odpoví: "A neměla byste si nejdřív sundat ten obří fandící prst z fotbalu?"
Stojí blondýnka v parku a čte ceduli: VSTUP JEN SE PSEM NA VODÍTKU!
Sama pro sebe si říká: "No, nějaký špagát bych našla, ale kde vezmu toho psa?"
Snad se vám vtipy libíly :)

Sonpísnička- Přihláška

24. srpna 2012 v 22:30 | Sabin Brunette |  Soutěže
Mám tady pro vás přihlášku do SONP. Tato soutěž je hlasovací.

Takže prosím napište:
Přezdívka
Písnička
Blog

Výhry:
1. místo= 1 měsíc reklama, 3 komentáře na blog, diplom, avatar
2. místo= 14 dní reklama, 2 komentáře na blog, diplom
3. místo= týden reklama, 1 komentář na blog, diplom
_________________________________________________________
Každý zúčastněný po vyřazení dostane 3 denní reklamu na jeho/její blog.

Soutěž začíná až se přihlásí více než 10 lidí :)

Stále myslím na gymnázium||Deník 0.1

22. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Deník
Zdravím všechny :) Normálně já už se do té školy i těším..v září totiž půjdu do primy na osmileté gymnázium. Nová škola nový život. Všichni říkají jak jsem hrozná že se těším, ale každému to může být úplně jedno. Jenom vím, že nás ve třídě bude 28 a převaha bude dívčí. Na seznam žáku vím možná tak jména, ale to je tak všechno :) Klidně mně ukamenujte, ale já se prostě těším na můj první den v nové škole.. :)
Jinak výletuju po hradech a zámcích a zrovna dnes jedu do zoo :) Jinak se dost těším na zámek Hluboká kam pojedu taky a už tento týden a samozdřejmě budou taky nějaké ty fotky. Jinak celkově se prázdniny krátí, že? Už jenom 13 dní.. jste do školy nachystaní.. nové propisky, tužky gumy..
Na blogu se těšte na nějakou soutěž sice ještě netuším jaká bude, ale stejně bude jen za malé ceny (reklamy..)
A v průběhu tohoto týdne bude nový příbeh se jménem Nina
(S)mějte se :)

Recept na horkou čokoládu

21. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Ostatní
Každý z vás určitě už někdy ochutnal horkou čokoládu. Mám pravdu, že? Buď to v automatech na teplé nápoje a nebo jste si ji uvařili doma. (Takže instantní nebo domácí).
Druhy čokolád:.
  • Krémová čokoláda
  • Bílá čokoláda 
  • Normální =) 
 
A dnes sem napíšu recept na Krémovou čokoládu. Jdeme na ingredience a recept =)

Recept:

Ingredience: Mléko- Asi 300ml, Čokoláda na vaření- 50g- 65g, Smetana ke šlehání 5cl, Bonbony Marsmallow- 1-4ks záleží na tom pro kolik lidí, popřípadě na ozdobu...šlehačku.
Postup: Čokoládu rozlámeme na čtverečky (I jiné malé kousky), přidáme smetanu, asi tři nebo čtyři lžíce mléka a necháme ve vodní lázni rozpustit asi na cca 10-15 minut. Dolijeme mlékem, zahřejeme, ale nevaříme. Odstavíme z plotýnky, vložíme bonbóny a necháme rozpustit. Když jsou úplně rozpuštěné, našleháme metličkou a lijeme do sklenic. Pro dobré vypadání a lepší chuť můžeme ozdobit šlehačkou. Kdo má rád sladké, může si nápoj před šleháním osladit lžičkou cukru.
Dobrou chuť =)

Smajlíci :)

20. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Ostatní
Lidi proč se jen mračíte? Dobře no.. někdy píšu těch smajlíků až moc, ale nechápu ty co je na blogu nikdy nepoužili to přece nejde! Nebo jde? Tak pro ty co smajlíky nepíšou idělám článek aby tam byl alespoň usměvavý smajlík a jaký článek? A o čem? Třeba o smajlících :) Někdy se musíte "usmívat" i na blogu. Kterým začneme, že? Ták tím nejčastějším..
=) :) Úsměv
=D :D Řehot, Hlasitý úsměv
xD Příšerný až dusivý řehot
=P :P Vyplazený jazyk
o:) o=) Andílek
A ještě: =o :O údiv =O
Teď další typy:
^-^ Úsměv
^_^// Tleskání
^_~ Mrk (Mrknutí)
^^
Fajn je i víc druhů, ale.. to bych mohla vypisovat hodně dlouho^^ || Tak a teď máte tolik důvodů Ale smajlíků je dost ne? Tak je pište! Ale nepřehánějte, protože se co? Přehánět nemá.. Nebo tak nějak.

Oblíbená Spisovatelka: Jacqueline Wilsonová

19. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Oblíbené...

Jacqueline Wilson

se narodila v Bathu roku 1945,ale téměř celý svůj život prožila v hrabství Surrey, v Kingstonu nad Temží. Odmalička chtěla být spisovatelkou,jak se můžete dozvědět v Knize Jacky Snílek,nebo Můj tajný deník.


Od roku 1990 napsala velký počet knih pro děti a mládež. Za ty dostala taky spoustu nejvyšších britských cen za dětskou literaturu. Ve Velké Británii se až dosud prodalo 6milionů jejich knihy a každý měsíc jich vychází tak kolem 50 tisíc. Spisovatelka je sama vášnivá čtenářka a doma má vlastní sbírku obsahující více než 10 tisíc knih. V současné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru,Gemmu. Když čtete její knihy,které všemi možnými způsuby vypráví o všech možných tématech týkajících se rozpadlé rodiny,vidíte,s jakou snadností oživuje a rozvíjí to,čím se sama bavila jako dítě. Píše v první osobě, a to jejím příběhům dodává přesvědčivost.


Napsala také knížky jako: Projekt Loty, Polibek, Moje sestra Jodie nebo třeba Cukrová vata. Já všem těm knížkám strašně věřím..a pak je tam třeba i špatný konec, ale to je vlastně jedno. Doporučuji přečíst!!

[Zázračný] kelímek od Oriflame

18. srpna 2012 v 7:00 | Sabin Brunette |  Téma Dne
Dnes je téma na Zázračný kelímek od společnosti Oriflame. Ve vnitř tohoto kelímku je mastička z včelího vosku s vitamínem E. Kelímky jsou v pěti různých barvách- pěti různých druzích. První je obyčejná, (světle růžový kelímek- žlutá mast a nemá žádnou vůni)druhá je karamelová,(bronzový kelímek- hnědá mast a vůni má úplně jako karamel ) třetí je višňová, (tmavě růžový kelímek- bílá mast a vůně je po višni) čtvrtá je vanilková (bílý kelímek- "žlutobílá mast" která voní krásně po vanilce) a poslední je čokoládová.(tmavě hnědý kelímek- bílá mast a tento voní ze všech pěti nejvíce- po čokoládě.) Kelímek se zdá malý, ale vydrží dlouho. Já třeba často mívám na rtech opary, nebo takzvané zimy. Natřu si to touhle mastičkou a zimu třeba za 3 dny nemám. Nebo třeba když mám nějakou odřeninu tak si to natřu tím obyčejným a dál s tím nic nedělám. Tenhle kelímek s mastí něco stojí ale když pomůže..Záleží jen na vás jestli si ho koupíte. Cena je 219 Kč. (Ve slevě něco kolem 99 Kč) Doporučuji jak já tak od ostatní.

Můžete použít jako:
* balzám na rty
* přípravek na suchou a rozpraskanou pokožku
* balzám na suchou pleť, odřeniny, ekzémy..

Zdroj fotky: Internet

Náběr a Seznam Affs

17. srpna 2012 v 22:00 | Sabin Brunette |  Ostatní

SEZNAM AFFS

Domčátko
LukyXor
Barbara Buckwheat
Darča
---
---
---
---
---
---
4/10

Náběr affs:
Přezdívka
Blog
Budeš obíhat alespoń 2x týdně?
(Já mubu obíhat 3-4x týdně)

Začátek nového blogu

17. srpna 2012 v 15:00 | Sabin Brunette |  Ostatní
Jestli si založit nový blog jsem hodně dlouho přemýšlela.. na můj bývalý blog jsem taky napsala jestli si mám založit nový blog.. ni a blogaři(blogerky) napsali, že by to možná chtělo nový název takže tímto chci napsat vítejte na tomto novém blogu :))

Proč zrovna takový název S-Brunette.blog.cz?
Napíšu vám to radši hned. Jmenuju se Sabina a jsem brunetka. Prostě jsem si vzala orvní písmeno ve jméně a brunetu mám taky, ale anglicky. Více už k tomu názvu se asi napsat nedá.

Co tady vlastně najdete?
Můj deník, Moje: nápady, výtvory, fotky, příběhy,nějakou zábavu, soutěže a mnoho dalšího :)) Jen pro zajímavost- teď do konce prázdnin bude asi nejvíc rubrika Cestuju. Od září budou v provozu všechny rubriky.

Něco o mně:
Mé jméno už znáte, víte že jsem brunetka, ale to je tak všecho, že? Věk vám neřeknu (kdyžtak v pozdější době), protože to není podstatné a podle mně poznáte ten rozdíl jestli vám píše 9letá holka, 12letá holka nebo třeba 17letá holka. Moc ráda si čtu, píšu příběhy, maluju, zpívám nebo taky ráda cestuju :))

A jak tak "trochu" znám blogery napíšou sem něco jako: Hodně štěstí na novém blogu nebo tak.. to mi klidně napište, ale byla bych ráda kdyby jste si článek přečetli a třeba řekli názor na tento článek, jméno blogu či na pozadí blogu-dessign.

Tak to bude na začátek stačit. Tohle všechno jsem napsala aby jste věděli pár věcí o mně, ale i k blogu.

Ostatní --Rozcestník--

17. srpna 2012 v 14:18 | Sabin Brunette
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soutěže, Příběhy atd. --Rozcestník--

17. srpna 2012 v 14:15 | Sabin Brunette
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sabin Brunette --Rozcestník--

17. srpna 2012 v 14:12 | Sabin Brunette

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------